in

Зошто треба да имате секс секој ден? Кога ќе ги прочитате причините, ќе почнете да дејствувате

По напорниот ден, сообраќајниот метеж и разните семејни обврски, на сите им треба здив. Наместо да се свртите кон алкохол или да земате некои од средствата за смирување, многу е подобро да се ослободите од стресот на природен начин.

Еве зошто сексот е толку важен дел од нашите животи и зошто треба да се практикува секој ден. Иако можеби не сте секогаш расположени за секс, за вас најдовме неколку причини зошто треба да водите љубов секој ден.

Мажите кои водат љубов секој ден имаат помали шанси да добијат срцев удар. Редовниот секс го зајакнува вашиот имунолошки систем. Сигурно сте слушнале дека сексот може да го ублажи стресот. Вистина е. Ако ве боли главоболка, никогаш не треба да избегнувате секс, згора на тоа, сексот ќе ви помогне да се ослободите од главоболката.

Ако редовно водите љубов, можете да бидете сигурни дека побавно ќе стареете, бидејќи за време на сексот се ослободува хормонот дехидроепиандростерон, кој помага да се зачува здравјето на кожата.

Со водењето љубов ја подобрувате циркулацијата. По водење љубов, задолжително спијте како бебе.

Повеќето луѓе немаат време за редовен тренинг, па за да ја подобрите вашата кондиција, водете љубов секогаш кога ќе добиете прилика.

За време на сексот се зголемува лачењето на тестостерон, кој е многу важен за мажите и естроген, кој, пак, е важен за жените.

Што мислите?

-10 Points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Во Ирак откриен ан стар 5.000 години

Најчестите грешки кои жените ги прават во кревет – ги тераат мажите да ја загубат желбата за секс