in

Џастин Бибер пее на свадбата на синот на индиски милијардер

Мукеш Амбани, првиот човек на Reliance Industries, чие богатство според Форбс се проценува на 115 милијарди долари, ја пушти чантата. На претходната забава пееја Ријана, Бекстрит Бојс и Андреа Бочели.

Џастин Бибер е последниот во низата светски ѕвезди кои ќе настапат на свадбата на синот на најбогатиот Индиец.

Канадската пејачка ќе ги забавува гостите на предсвадбената забава на Анант Амбани и Радика Мерчант, закажана за следниот викенд во Мумбаи.

Но, тој ќе мора да се потруди.

Пред него Ријана веќе пееше, а на крстарењето по Медитеранот свиреа тинејџерските ѕвезди од 1990-тите Backstreet Boys, пејачката Кети Пери и италијанскиот тенор Андреа Бочели.

Љубителите на оваа необична церемонија од целиот свет со нетрпение ја очекуваат веста за тоа која ќе биде ѕвезда на самата викенд венчавка.

На интернет се шпекулира дека тоа ќе биде британската поп-пејачка Адел, но семејството се уште е тесно.

Најмладиот син на Мукеш Амбани не е поштеден од трошок, толку многу што сумата ги надминува и најекстравагантните индиски свадби.

Овој можеше да го засени претходниот, кога Амбани го прослави бракот на својата ќерка, а пееше Бијонсе, што ги наполни колумните на светските медиуми.

Последната прослава започна минатиот викенд, со сангета забава која традиционално и претходи на свадба, а потоа има и пеење и играње.

И веднаш семејството Амбани ги надмина очекувањата.

Мукеш Амбани, претседателот на Reliance Industries, чие богатство според Форбс се проценува на 115 милијарди долари, ја угости боливудската ѕвезда Шах Рук Кан кој со кореографија го отпеа хитот Диванга Диванга.

Блескавата церемонија беше можност за љубителите на џет-сетот да ги погледнат гламурозните облеки на гостите кои носеа фустани од некои од најдобрите индиски дизајнери.

Имаше и концерти, но и манекенски прошетки и професионални видеа на ѕвезди кои потоа ги преплавија социјалните мрежи.

Се уште не е познато колку чини сето тоа.

Се шпекулира дека Ријана добила седум милиони долари, а сумата која се споменува за Бибер е десет милиони.

Што ќе се случува на тридневната свадба останува да видиме.

На некои во Индија ќе им олесни кога ќе видат крај на екстравагантноста и скапите ВИП личности во Мумбаи, за да се олесни сообраќајниот метеж по кој градот е познат.

Радика не ги отвори картите за венчавката ниту кога минатиот месец даде изјава за американскиот Вог, велејќи само дека „плановите одат одлично“.

„Многу сум возбудена што ќе се мажам“, крипто додаде таа.

Што мислите?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Заборавеното име се враќа во мода. Во 2023 година го добиле 116 бебиња

Стиснете го прстот и ако тоа се случи со вашата кожа, веднаш мора да испиете чаша вода: Тест кој ви ја открива состојбата на вашето тело