in

Жените во овие знаци најчесто се сами, имаат превисоки критериуми

ЉУБОВТА е магична, но за некои жени од зодијакот, наоѓањето на вистинскиот партнер може да биде вистинска потрага по светиот грал. Овие жени често остануваат сингл, не затоа што им недостига шарм или убавина, туку затоа што имаат високи стандарди и нема да се задоволат со помалку од она што го заслужуваат. Еве ги знаците.

Девица

Девиците не се задоволуваат со просекот и секогаш бараат маж кој ќе ги исполни сите нивни високи стандарди. Девиците сакаат партнер кој е интелигентен, уреден, одговорен и амбициозен и нема да се задоволи со ништо помалку. Тие се мајстори за детали и секогаш обрнуваат внимание на ситници кои другите можеби нема да ги забележат. Нивната потреба за ред и совршенство значи дека внимателно ќе го анализираат секој потенцијален партнер, барајќи какви било знаци на несовршеност. Иако многумина не можат да ги исполнат нивните високи стандарди, Девиците се подготвени да го чекаат вистинскиот кој ќе се вклопи во нивниот совршен свет.

Вага

Вагите сонуваат за совршена љубов и често имаат високи критериуми кога е во прашање пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Тие сакаат маж кој е шармантен, внимателен, естетски свесен и способен за длабока емотивна поврзаност. Тие се природни романтичари и веруваат во вистинска љубов од бајките. Нивната склоност кон идеализам значи дека ќе бараат партнер кој ги исполнува сите нивни романтични соништа. Иако е тешко да се најде некој кој ги исполнува сите овие критериуми, Вагите се подготвени да чекаат бидејќи веруваат дека вистинската љубов вреди целиот труд и чекање.

Скорпија

Жените Шкорпија бараат маж кој може да ја следи нивната страст и емоционална длабочина. Сакаат партнер кој е исклучително лојален, страстен, мистериозен и способен за длабока емотивна поврзаност. Овие хороскопски искушувачи не се задоволуваат со површни врски. Нивната потреба за интензивни емоции и длабока поврзаност значи дека ќе бараат партнер кој може да ги исполни нивните високи стандарди. Иако е тешко да се најде некој кој може да одговара на нивниот интензитет, жените Шкорпија се подготвени да чекаат затоа што веруваат дека вистинската љубов вреди секоја борба.

Што мислите?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сопругот ја малтретирал и ја нарекувал проститутка – тогаш таа стана најмоќната личност во Европа

Посетилe дури 100 земји, a сега откриле во кои земји најмногу им се допаѓаат луѓето